توضیحات محصول

رنگ چوب ضدآفتاب و ضدآب دیوترول را “Diotrol Natural Oil” می نامند که خود شامل مجموعه کاملی از رنگهای متنوع و مکملهایی مانند مات کننده، براق کننده و پرایمرهای مختلف میباشد. 

رنگ های پایه حلال دیوترول شامل 18 طیف رنگهای زیرنما می باشد.
استفاده از این رنگ ها چوب را در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم نموده و حتی آن را تبدیل به سازه ای ضد آب و قابل شستشو می نماید.

مبنای تولید رنگ­ های دیوترول به گونه ای است که وقتی بر روی سطح چوب اعمال می­شوند اجازه عبور اشعه UV و تخریب لیگنین را نمی دهند.
بنابراین با استفاده از محصولات دیوترول حتی در مناطقی که میزان اشعه UV بالایی دارند می­توانیم با خیال آسوده از سازه های چوبی استفاده نماییم.

محصولات دیوترول به صورت آنتی باکتریال تولید می شود. بنابراین پس از استفاده از رنگ بر روی چوب هیچ نوع میکروارگانیسمی در محیط آنها رشد نمی­کند.
استفاده از محصولات دیوترول در مناطق شرجی و یا مکان­هایی با درصد رطوبت بالا علاوه بر محافظت در برابر آب و آفتاب از رشد انواع قارچ، کپک و جلبک در سطح چوب جلوگیری می نماید.

روش استفاده

1. چوبهای جنگلی فراوری نشده مانند کاج(نراد)، راش، بلوط  و  گردو

ابتدا سطح چوب را کاملا سمباده زده و آنرا از هر نوع آلودگی پاک می نماییم. سپس با استفاده از محلول اشباع کننده دیوترول تمام سطوح چوب را اشباع می نماییم. این محصول بی رنگ است و در دمای 25 ذرجه سانتیگراد پس از 2 ساعت بطور سطحی و پس از 24 ساعت بطور کامل خشک می شود. پس از خشک شدن آنرا به نرمی سمباده میزنیم تا پرزهای چوب گرفته شود.

رنگ را بخوبی هم میزنیم. بخاطر داشته باشید که رنگ های پایه حلال دارای ویسکوزیته کاذب هستند که اصطلاح به آن تیکسوتروپی می گویند و به هیچ عنوان نباید قبل از استفاده به آنها حلال اضافه نمود.

پس از آماده شدن رنگ می توان آنرا بوسیله قلم مو، غلطک و پارچه تنظیف  بر روی سطح چوب اعمال نمود. در این مرحله توجه داشته باشید که حرکت دست باید در امتداد رگه ها و نقوش سطح چوب باشد. توجه داشته باشید که برای رنگ آمیزی با رنگهای پایه حلال نباید از پیستوله استفاده نمود.

این محصول در دمای 25 درجه سانتیگراد پس از 2 ساعت بطور سطحی و پس از 24 ساعت بطور کامل خشک می شود. رعایت این فاصله زمانی بین مراحل رنگ آمیزی الزامی است. پس از اینکه لایه اول بطور کامل خشک شد ، لایه دوم را همانند لایه اول تکرار می نماییم.

برای بدست آوردن رنگی که چوب را در برابر آب، آفتاب و شرایط جوی محافظت نماید انجام 2 مرحله رنگ آمیزی ضرورت دارد.

نکته مهم: زمانی که از رنگ های موج نما استفاده می نماییم روشهای مکانیکی مانند استفاده از قلم مو یا پارچه تنظیف نقوش و گره های سطح چوب را بسیار زیباتر نمایان می سازد.

نکته مهم: اگر از چوب برای کاربردهای داخلی مانند درب، دیوارپوش، سقف کاذب یا دکوراسیون داخلی استفاده می نمایید نیازی به استفاده از محلول اشباع کننده نیست.

2. چوبهای فراوری شده (ترمو وود):

روش رنگ آمیزی چوب های فراوری شده یا ترمو وود مانند چوب های جنگلی می باشد با این تفاوت که نیازی به استفاده از محلول اشباع کننده ندارند و فقط دو مرحله رنگ آمیزی ، چوب را در برابر تمام عوامل جوی و شوکهای حرارتی محافظت می نماید.

رنگ چوب دیوترول


رنگ چوب دیوترول –  رنگ ضد آب – آنتی یو وی- رنگ گیاهی چوب – رنگ آمیزی چوب – رنگ چوب ترمو – ترمووود –  پایه حلال – پایه روغن – روغن گیاهی چوب – دیوترول  – روغن چوب  – عایق ضد آب چوب – عایق چوب –  روغن ظروف چوبی -چوب ترمووود –  چوب نراد – روغن ضد آب چوب – رنگ چوب ضدآفتاب و ضدآب – رنگ چوب ضدآفتاب و ضدآب ( پایه حلال ) – رنگ چوب سوئیس

محصولات پیشنهادی