توضیحات محصول

رنگ چوب ضد آب و ضد آفتاب پایه آب”  را  “Diotrol Aqua Natural Oil”  می نامند که خود  مجموعه رنگهای مختلفی از جمله رنگهای زیر نما، رنگهای آنتیک و رنگهای پوششی را در بر می گیرد.

رنگهای حلال آب دیوترول شامل 58 طیف رنگهای زیرنما، آنتیک، پوششی و پوششی فلزی می باشد.
استفاده از این رنگ ها چوب را در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم نموده و حتی آن را تبدیل به سازه ای ضد آب و قابل شستشو می نماید.

رنگ دیوترول ضد آفتاب است به این معنا که وقتی بر روی سطح چوب اعمال می­شوند اجازه عبور اشعه UV و تخریب لیگنین را نمی دهند.

بنابراین با استفاده از محصولات دیوترول حتی در مناطقی که میزان اشعه UV بالایی دارند می­توانیم با خیال آسوده از سازه های چوبی استفاده نماییم.

محصولات دیوترول به صورت آنتی باکتریال تولید می شود. بنابراین پس از استفاده از رنگ بر روی چوب هیچ نوع میکروارگانیسمی در محیط آنها رشد نمی­کند.
استفاده از محصولات دیوترول در مناطق شرجی و یا مکان­هایی با درصد رطوبت بالا علاوه بر محافظت در برابر آب و آفتاب از رشد انواع قارچ، کپک و جلبک در سطح چوب جلوگیری می نماید.

روش استفاده

1. چوبهای جنگلی فراوری نشده مانند کاج(نراد)، راش، بلوط  و  گردو

ابتدا سطح چوب را کاملا سمباده زده و آنرا از هر نوع آلودگی پاک می نماییم. سپس با استفاده از محلول اشباع کننده دیوترول تمام سطوح چوب را اشباع می نماییم. این محصول بیرنگ است و در دمای 25 ذرجه سانتیگراد پس از 20 دقیقه بطور سطحی و پس از 6 ساعت بطور کامل خشک می شود. پس از خشک شدن آنرا به نرمی سمباده میزنیم تا پرزهای چوب گرفته شود.

رنگ را بخوبی هم میزنیم. بخاطر داشته باشید که رنگهای پایه آب دارای ویسکوزیته نسبتا بالایی هستند و می توانیم قبل از استفاده، ماکزیمم تا 10% آب به آنها اضافه نماییم. پس از آماده شدن رنگ می توان آنرا بوسیله قلم مو، غلطک، پارچه تنظیف و یا پیستوله بر روی سطح چوب اعمال نمود. در این مرحله توجه داشته باشید که حرکت دست باید در امتداد رگه ها و نقوش سطح چوب باشد.

این محصول در دمای 25 درجه سانتیگراد پس از 20 دقیقه بطور سطحی و پس از 12 ساعت بطور کامل خشک می شود. رعایت این فاصله زمانی بین مراحل رنگ آمیزی الزامی است. پس از اینکه لایه اول بطور کامل خشک شد ، لایه دوم را همانند لایه اول تکرار می نماییم.

برای بدست آوردن رنگی که چوب را در برابر آب، آفتاب و شرایط جوی محافظت نماید انجام 2 مرحله رنگ آمیزی ضرورت دارد.

نکته مهم: زمانی که از رنگهای موج نما استفاده می نماییم روشهای مکانیکی مانند استفاده از قلم مو یا پارچه تنظیف نقوش و گره های سطح چوب را بسیار زیباتر نمایان می سازد.

نکته مهم: اگر از چوب برای کاربردهای داخلی مانند درب، دیوارپوش، سقف کاذب یا دکوراسیون داخلی استفاده می نمایید نیازی به استفاده از محلول اشباع کننده ندارید.

2. چوبهای فراوری شده (ترمو وود):

روش رنگ آمیزی چوبهای فراوری شده یا ترمو وود مانند چوبهای جنگلی می باشد. با این تفاوت که نیازی به استفاده از محلول اشباع کننده ندارند. فقط دو مرحله رنگ آمیزی چوب را در برابر تمام عوامل جوی و شوکهای حرارتی محافظت می نماید.

رنگ چوب – ضدآب – ضد آب – آنتی UV – رنگ ضد آفتاب –  ضدآفتاب – رنگ آمیزی چوب -وارداتی – چوب ترمو – رنگ ترمو وود – رنگ گیاهی – موج نما – زیرنما  – حلال آب – ضد رطوبت – آنتی باکتریال – آریزرنگ – عایق ضدآب چوب – آنتی یو وی – چوب ضد آب – عایق چوب – چوب ترمووود – روغن ضدآب

محصولات پیشنهادی