توضیحات محصول

لاک ناتیلوس به سفارش شرکت آریزرنگ جمهوری اسلامی ایران برای انواع شناور های چوبی دریایی و لنج های چوبی ماهیگیری و باربری ساخته شده است. این محصول بر پایه روغن های گیاهی نفوذکننده بوده و متناسب با خصوصیات شیمیایی آب های دریای عمان و خلیج فارس تولید شده است. ناتیلوس دارای ویژگی های منحصر به فردی برای محافظت از چوب در برابر نفوذ آب، املاح خورنده موجود در آب دریا و رشد انواع جلبک، صدف، قارچ و کپک می باشد.

لنجها و شناورهای چوبی از نظر سطح تماس با آب به 2 قسمت تقسیم می شوند:

  1. قسمت آبخور: این قسمت شامل کف و بخشی از بدنه می باشد که همیشه در داخل آب غوطه ور است به همین منظور دیوترول محصول ویژه­ای بنام ناتیلوس پلاس Nautilus Plus را برای آن تولید کرده که مقاومت بینهایت بالایی نسبت به رطوبت، اصطکاک ناشی از حرکت، نمکها و املاح خورنده و قارچها، جلبکها و صدفهای دریایی دارد. ناتیلوس پلاس قرمز رنگ است.
  2. قسمت آبریز: این قسمت شامل بخش بالایی بدنه و عرشه شناور می باشد که بطور دائم در آب غوطه ور نیست اما پس از بارگیری، در زمان مد و طوفان و هنگام حرکت، در معرض پاشیدن آب قرار می گیرد. دیوترول برای این قسمت هم محصول ویژه ای بنام ناتیلوس کیلیر Nautilus Clear تولید کرده است.

این محصول بیرنگ، بسیار براق است به طوریکه می توان از آن به عنوان یک لاک براق کننده عالی در تمام سازه های چوبی داخلی و خارجی استفاده نمود.

همچنین با توجه به مقاومت رطوبتی بسیار بالایی که دارد می توان از این محصول برای سازه هایی که برای مدت طولانی در معرض آب و رطوبت هستند، استفاده کرد. مانند سازه های چوبی مجاور دریا و استخر، سینک ظرفشویی، سازه های چوبی سرویس های بهداشتی و حمام و …

روش استفاده

ابتدا مقداری از ناتیلوس پلاس را با محلول اشباع کننده دیوترول رقیق می نماییم و آنرا با قلم مو یا اسفنج بر روی سطح چوب می کشیم. این لایه بعد از 24 ساعت کاملا خشک می شود و آنرا به نرمی سمباده می زنیم. سپس لایه دوم و نهایی را بدون رقیق کردن به همان روش قبل بر روی سطح چوب اعمال می نماییم. 5 روز بعد از اجرای لایه دوم می توان با خیالی آسوده شناور را به آب انداخت.

محصولات ناتیلوس جزء گروه محصولات پایه حلال دیوترول هستند و هر لیتر از آنها مساحتی بالغ بر 10 متر مربع را برای یک دست رنگ آمیزی پوشش میدهد. پوشش کامل محافظت کننده حداقل با دو دست رنگ آمیزی بدست می آید.

 

 


رنگ چوب – رنگ ضد آب – رنگ آنتی UV – رنگ ضد آفتاب – رنگ ضد آب چوب – رنگ آمیزی چوب – رنگ وارداتی – رنگ چوب ترمو – رنگ چوب گیاهی – رنگ پایه حلال – رنگ پایه روغن – رنگ موج نما – رنگ زیرنما – دیوترول – رنگ دیوترول – رنگ روغنی – رنگ ضد رطوبت – رنگ ضد خش – رنگ آنتی باکتریال – آریزرنگ – لاک روغنی – روغن ضد خش – لاک خیلی براق – لاک ضد آفتاب – لاک ضد خش – لاک ضد خش چوب – لاک ضد آب – براق کننده چوب – رنگ طبیعی چوب

محصولات پیشنهادی