شرکت صنايع شيميايي آريز رنگ در سال 1378 با شماره 2014 به ثبت رسيده است. اين شرکت فعاليت خود را بصورت کاملا تخصصي در زمينه توليد و بازرگاني پوششهاي صنايع چوب آغاز نمود.

استفاده از بهترين مواد اوليه، پيشرفته ترين ماشين آلات توليد، واحد مجهز و مجرب R&D و بسته بندي مناسب و زيبا باعث شد تا محصولات اين شرکت مورد استقبال و عنايت مصرف کنندگان عزيز قرار گرفته و پس از گذشت زماني نچندان طولاني علاوه بر تامين نيازهاي داخلي به برخي از بازارهاي خارجي نيز راه پيدا کند.

احترام به حقوق مصرف کننده و توجه ويژه به انتقادات و پيشنهادات سازنده بهمراه کيفيت عالي سر لوحه کار و رمز موفقيت شرکت آريز رنگ بوده است.

اين شرکت با توجه به نيازهاي موجود در بازار ايران در مرحله اول اقدام به توليد طيف کامل رنگهاي صنايع چوب بر پايه نيتروسلولز و رزينهاي شورت اويل نمود و محصولاتي مانند انواع نيم پلي استر، پلي استر ايستاده، سيلر، کلر، انواع بتونه فوري، مجموعه کامل رنگهاي فوري و انواع تينر را به بازار عرضه کرد که مورد استقبال عام قرار گرفت.

در مرحله بعد در سال 1387 با عنايت به نياز مبرم کشور به مجموعه رنگهايي که بتوانند چوب را در محيط بيرون و در معرض آب و آفتاب و شرايط جوي نگهداري کنند، آريز رنگ موفق شد براي اولين بار در خاور ميانه نمايندگي انحصاري شرکتهاي بزرگ ديوترول و ديولين سوييس را در اين زمينه بدست آورد.

مجموعه محصولات متنوع و بي نظيري که تحولي عظيم و بنيادي در سيستم رنگهاي صنايع چوب و به تبع آن در صنعت ساختمان و صنايع وابسته ايجاد خواهد نمود.

بي شک کسب تنديس افتخار همايش بين المللي صنعت ساختمان از دست وزير محترم مسکن و شهرسازي در سال 1388 گواهي بر اين مدعا مي باشد.

شرکت دیوترول با بيش از هفتاد سال سابقه يکي از قديمي ترين و بزرگترين شرکتهاي رنگسازي اروپا می باشد. این شرکت پوششهای صنایع چوب را که داراي آخرين استانداردهاي کيفيت در اروپا و جهان است به صورت کاملا تخصصی تولید می کند. محصولات دیوترول دارای ویژگیهای منحصر به فرد بسیاری است که هریک به تنهایی می تواند ملاک انتخابی درست باشد.

ما در اینجا اشاره ای گذرا به برخی از ویژگیهای متمایز محصولات دیوترول می نمائیم.

مقاومت بسيار بالا در برابر آب
بدون تردید اصلی ترین عامل تخریب چوب، رطوبت است. استفاده از محصولات دیوترول چوب را در برابر نفوذ آب کاملا مقاوم نموده و حتی آن را تبدیل به سازه ای ضد آب و قابل شستشو می نماید به طوریکه می توانیم از انواع سازه های چوبی که در معرض رطوبت قرار می گیرند در داخل و خارج از ساختمان استفاده نماییم.
کاربرد چوب در سازه هایی مانند نمای ساختمان ،در و پنجره، دیوارپوش، کلبه و خانه های چوبی، آلاچیق و پرگولا، سازه های چوبی داخل سونا و حاشیه استخر و پارکت، از جمله مواردی است که ما را قادر می سازد علاوه بر لذت بردن از شکوه و زیبایی چوب از خصوصیات منحصر به فرد آن مانند عایق صوت و حرارت، استحکام بالا در عین انعطاف پذیری، وزن کم، قابلیت های متعدد برش و اتصال و نصب سریع و آسان در صنعت ساختمان بهره ببریم.

مقاومت عالي در برابر اشعه UV
لیگنین دومین پلیمر طبیعی فراوان در دنیا و یکی از ترکیبات اصلی تمام گیاهان آوندی است که بین ۱۵٪ تا ۳۶٪ وزن چوب را تشکیل میدهد. این پلیمر از طرفی باعث استحکام چوب شده و از طرف دیگر از رشد میکروارگانیسم های مخرب چوب جلوگیری می کند. اشعه ماوراء بنفش خورشید و بر روی لیگنین تاثیر مستقیم داشته و آن را تجزیه می نماید و بدین ترتیب شرایط را برای رشد میکروارگانیسم های مخرب چوب فراهم می کند که در اصطلاح به این فرآیند هوازدگی می گویند.
مبنای تولید رنگ های دیوترول به گونه ای است که وقتی بر روی سطح چوب اعمال می شوند اجازه عبور اشعه UV و تخریب لیگنین را نمی دهند، بنابراین با استفاده از محصولات دیوترول حتی در مناطقی که میزان اشعه UV بالایی دارند می توانیم با خیال آسوده از سازه های چوبی استفاده نماییم.

مقاومت کامل دربرابر ميکروارگانيسمها
محصولات دیوترول به صورت آنتی باکتریال تولید می شود. بنابراین پس از استفاده از رنگ بر روی چوب هیچ نوع میکروارگانیسمی در محیط آنها رشد نمی کند. استفاده از محصولات دیوترول در مناطق شرجی و یا مکان هایی با درصد رطوبت بالا علاوه بر محافظت در برابر آب و آفتاب از رشد انواع قارچ، کپک و جلبک در سطح چوب جلوگیری می نماید.

کاملا بدون بو
اين محصولات کاملا بدون بو هستند و سرعت خشک شدن مناسبي دارند بنابراين در محيطهاي بسته نيز مورد استفاده قرار ميگيرند.

پوشش عالی
هر لیتر از محصولات دیوترول مساحتی بالغ بر ۱۰ متر مربع را برای یک مرحله رنگ آمیزی پوشش می دهد. باید به این نکته توجه داشت که پوشش کاملی که انتظارات ما را در مورد محافظت از چوب در برابر مجموعه شرایط جوی برآورده سازد با دو یا سه مرحله رنگ آمیزی بدست می آید.

تنوع رنگی بالا
دیوترول دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است و امکان انتخاب را برای هرنوع سلیقه ای فراهم می آورد.

استفاده آسان
این محصولات با تمام وسایل رنگ آمیزی از قبیل قلم مو، غلطک، پیستوله و حتی پارچه های نخی قابل استفاده می باشند. برای استفاده از رنگ های زیرنما قلم مو یا پارچه نخی نتیجه بسیار مطلوب تری خواهد داشت.